Gdy zbliża się termin ważnego wyjścia, zaś Ty nadal nie masz pewności, jaką kreację na siebie włożyć i chciałabyś wyglądać znakomicie, czy nawet obłędnie oraz także gustownie, jednak ogromny wybór w galeriach handlowych powoduje, że jesteś przytłoczona, to zachowaj spokój, gdyż szczególnie dla Ciebie wybraliśmy kilka prostych wskazówek, jak wybrać odpowiednią sukienkę do Twej postury.
Dowolna pani posiada inną posturę i każda z nas ma swe indywidualne upodobania.

sukienka

Autor: donhall16
Źródło: http://www.flickr.com

Czasami nie w każdym przypadku współgrają one z efektem docelowym. Wychodzimy w takiej sytuacji ze sklepu nieco zawiedzione powtarzając jak mantrę słowa: „nie mogę znaleźć nic dla siebie”. Wystarczy jednak patrzeć na ubrania trochę inaczej, dostrzec ich linie, kształty oraz kolory, które na wieszaku są tylko niczym pół jabłka. Dopiero na odpowiedniej figurze okazują się być zestawem godnym gwiazdy filmowej. Zobacz najpopularniejsze sylwetki, odszukaj swoją oraz dobierz sobie to, co jest najlepsze. Figura klepsydry: zalicza się do najbardziej kobiecych sylwetek i charakteryzuje się dosyć obfitym biustem, dużym wycięciem w pasie oraz relatywnie szerokimi biodrami. Jest ideałem, który lansowany był przykładowo przez Marilyn Monroe.
Taki typ postury zazwyczaj krąży wkoło rozmiaru 38 plus, więc w związku z propozycjami w najnowszych trendach, należy bacznie dobrać fason. Kupując taki towar jak sukienka, warto wybrać taką, która będzie trzymać dobrze biust i eksponować wcięcie. Odpowiednia góra jest obowiązkiem. Dół może być także utrzymany w tej samej konwencji lub może być rozkloszowany. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz podkreślić swe atuty, z kolei szerokie biodra nabiorą swoistej lekkości. Oczywiście nie powinnaś zapominać o właściwych butach na obcasie, które dopomogą Ci zachować właściwą sylwetkę. Jeśli chodzi o figurę typu „gruszka”, to była ona domeną mistrzów malarstwa.

Jej subtelne ramiona oraz relatywnie szerokie biodra pobudzały zmysły. Kształt gruszki charakteryzuje się właśnie stosunkowo wąskimi ramionami – w przeciwieństwie do klepsydry oraz dość obfitymi biodrami, które są dla niej bardzo typowe.