
Nic dziwnego, że wobec tego Polacy coraz częściej odwiedzają sklepy z odzieżą używaną (ceneolokalnie). Mogą wówczas kupować ładne i oryginalne ubrania, a zarazem nie muszą się martwić o swój portfel. Nie wszyscy jednak komfortowo się czują w tego typu sklepach z odzieżą. Denerwuje ich duża ilość niepoukładanego towaru i to, że ciężko zrealizować im wówczas kupno konkretnego ubrania.

Second-handy odwiedza się bowiem raczej w miarę regularnie i kupuje się w nich to, co udało się danego dnia upolować. Z reguły dostępne są tu tylko pojedyncze modele ubrań (pranie zasłon warszawa) i nie mamy wyboru np. w kwestii rozmiaru. Albo coś się nam podoba i jest uszyte akurat w naszym rozmiarze , albo nie. Jeżeli chcemy zwiększyć obroty swojego sklepu, to warto dostrzec oraz odpowiedzieć na konkretne wymagania klienta. Podstawową zasadą każdego second-handu jest porządek.
A więc, najlepiej posortować ubrania w sklepie według jasno określonego klucza. Przeważnie jest to kolor oraz rodzaj odzieży. Spódniczki, suknie, marynarki, spodnie itd. wieszamy zatem oddzielnie, podobnie jak ubrania w kolorze czerwonym, granatowym czy brązowym (popularna strona). Warto dowiedzieć się, jakie hurtownie odzieży używanej przesyłają już poukładany pod względem barw towar. Z pewnością znacznie usprawni to naszą pracę.
Hurtownie odzieży używanej sprowadzają bowiem zarówno cream odzież, jak i doo to door. Zanim otworzymy sklep zastanówmy się zatem, jaki second-hand chcemy prowadzić. Może to być ekskluzywny butik, w którym będzie mniej ubrań, ale będą one trochę droższe oraz lepszej jakości, albo możemy też zakupić dużą ilość towaru i sprzedawać go za niewielkie pieniądze.