Butiki z odzieżą na wagę są w Polsce dość popularne. To doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy się dobrze ubrać za niewielkie pieniądze. Atutem sklepu z używaną odzieżą jest także unikatowość towaru.

kobieta

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
W dużych miastach pojawia się bowiem ostatnio coraz więcej galerii. Prywatne butiki odzieżowe są przez to wypierane przez tzw. sieciówki. W galerii ciężko kupić coś naprawdę oryginalnego. Możliwość wyboru często ogranicza się wówczas do kilku najbardziej pasujących do naszego stylu producentów odzieżowych. Należy też podkreślić, że dostępne w galeriach ciuchy są zazwyczaj dość drogie. Przy czym, wysoka cena rzadko kiedy jest współmierna do jakości towaru.

Nic dziwnego, że wobec tego Polacy coraz częściej odwiedzają sklepy z odzieżą używaną (ceneolokalnie). Mogą wówczas kupować ładne i oryginalne ubrania, a zarazem nie muszą się martwić o swój portfel. Nie wszyscy jednak komfortowo się czują w tego typu sklepach z odzieżą. Denerwuje ich duża ilość niepoukładanego towaru i to, że ciężko zrealizować im wówczas kupno konkretnego ubrania.

modelka

Autor: Earl McGehee
Źródło: http://www.flickr.com

Second-handy odwiedza się bowiem raczej w miarę regularnie i kupuje się w nich to, co udało się danego dnia upolować. Z reguły dostępne są tu tylko pojedyncze modele ubrań (pranie zasłon warszawa) i nie mamy wyboru np. w kwestii rozmiaru. Albo coś się nam podoba i jest uszyte akurat w naszym rozmiarze , albo nie. Jeżeli chcemy zwiększyć obroty swojego sklepu, to warto dostrzec oraz odpowiedzieć na konkretne wymagania klienta. Podstawową zasadą każdego second-handu jest porządek.

A więc, najlepiej posortować ubrania w sklepie według jasno określonego klucza. Przeważnie jest to kolor oraz rodzaj odzieży. Spódniczki, suknie, marynarki, spodnie itd. wieszamy zatem oddzielnie, podobnie jak ubrania w kolorze czerwonym, granatowym czy brązowym (popularna strona). Warto dowiedzieć się, jakie hurtownie odzieży używanej przesyłają już poukładany pod względem barw towar. Z pewnością znacznie usprawni to naszą pracę.

Dobrze jest również wyodrębnić w sklepie osobne działy – dla mężczyzn, kobiet oraz dzieci. Unikniemy w ten sposób chaosu oraz zadbamy o potrzeby naszych klientów. Zakupy w naszym sklepie będą o wiele bardziej wygodne, co będzie miało pozytywny wpływ też na sumę sprzedanego towaru. Powinniśmy zadbać również o jakość dostępnych w naszym sklepie ubrań.

Hurtownie odzieży używanej sprowadzają bowiem zarówno cream odzież, jak i doo to door. Zanim otworzymy sklep zastanówmy się zatem, jaki second-hand chcemy prowadzić. Może to być ekskluzywny butik, w którym będzie mniej ubrań, ale będą one trochę droższe oraz lepszej jakości, albo możemy też zakupić dużą ilość towaru i sprzedawać go za niewielkie pieniądze.