Ogólnoświatowy boom wielokolorowych skarpetek trwa już kilka lat – zwłaszcza dzięki temu, iż jest to następna z dróg na uwypuklenie swej charakterystyczności. Brzmi szalenie?

kolorowe skarpetki garniturowe socktok

Autor: http://socktok.pl/
Źródło: http://socktok.pl/

Niezupełnie. Kolorowe skarpetki wybierane pod humor zakładającego je czy mające świadomie wzbudzać pewnego typu kontrowersje na bank wyróżnią z grupy bezbarwnych ludzi.

Paski, romby, kratka, kropki, flagi narodowe, panterka, motywy roślinne, motywy zwierzęce, a także motywy z produktami żywnościowymi to absolutny hit kilku poprzednich sezonów. Dużo rozpoznawalnych sieciówek wprowadziło do swojej oferty tego typu skarpetki.

Czy chcesz przeczytać analogiczne materiały? Jeżeli tak, to zobacz w witrynie inne informacje dotyczące takiej kwestii – odsyłacz jest tu.

Ostatnimi czasy także widzi się w sklepach coraz częściej tak zwane skarpety designerskie, mające nadrukowane lub naszyte mini-reprodukcje obrazów czy rzeźb znanych artystów – zakładanie skarpet z zegarami Dalego lub też z portretem Mona Lisy Leonarda da Vinci nie jest niczym szczególnym.Dla nieco mniej odważnych ludzi wizażyści polecają, aby wpierw rozpocząć z jednobarwnymi, dłuższymi skarpetami – fluorescencyjnymi lub pastelowymi. Te drugie tylko pod koniecznością trzymania się z daleka od tradycyjnej palety – pastelowa zieleń, błękit lub różowy są w porządku, wszelkie odcienie beżowego i szarego – już nie.Wydawać by się mogło, iż nietypowe kolorowe skarpetki (wysokiej jakości skarpetki) to hit przeznaczony jedynie do dziewczyn – do tego będącym bardziej w wieku młodzieżowym – i dzieci – nic bardziej niesłusznego! Też panowie dali porwać się temu nurtowi – nakładają kolorowe skarpety zarówno do ciuchów na co dzień, jak i do galowych! Jeżeli

kolorowe skarpetki

Źródło: http://socktok.pl/

ma się chęć uchodzić za modnego, kolorowe skarpetki męskie należy dopasowywać przede wszystkim w jak najsilniejeszej opozycji kolorystycznej oraz/lub wzorzystej do garnituru albo innego typu galowego stroju, a do stroju na co dzień – zazwyczaj pod kolor reszty akcesoriów, takich jak czapka bądź szalik w porę zimową, czy kapelusz w inne pory roku.

Odważniejsi mogą spróbować całkowicie wyłamać się z tego schematu i ubrać kolorowe skarpetki męskie nie pasujące w żaden sposób do czegokolwiek – na to moda i styliści też dali zielone światło.

Nie zapominaj jednak, aby nie zapomnieć o tym, iż moda na wzorzyste i kolorowe skarpetki nie idzie w parze z pozostałością wzorzystych stylizacji. Znaczy to mniej więcej tyle, że jeżeli zdecydujesz się na założenie kolorowych skarpet lub skarpet w nadzwyczajne wzory, reszta stroju powinna być dość stonowana – oczywiście, poza dodatkami.