Zima rządzi się własnymi prawami. Z pewnością nie jest to dobry czas na grilla. Zima to przede wszystkim doskwierające zmarzluchom zimno, przeszywający do szpiku mróz oraz śnieg. Na zimę trzeba zatem dobrze przysposobić nie koniecznie jedynie siebie, ale także auto oraz dom.

Kwestia domu i pojazdu jest praktycznie najłatwiejsza. Samochód oddaje się do mechanika, a profesjonaliści wymieniają opony, sprawdzają klocki hamulcowe i uzupełniają sezonowe płyny tam, w które jest to niezbędne. W domu przede wszystkim sprawdzić należy czy okna są szczelne i czy grzejniki nie są zapchane. Powinno się także odświeżyć szyby przed pierwszymi mrozami.

Gorzej jest z zadbaniem się o samego siebie, w szczególności, kiedy lubi się sporty zimowe na śniegu, na przykład narciarstwo, lub po prostu bitwę na śnieżki. Dotyczy to w szczególności optymalnego ubrania, w którym będzie ciepło, ale nie zbyt niewygodnie. Do wykonywania narciarstwa idealne powinny być kurtki sportowe (popularna propozycja). Posiadają one przecież takie właściwości, które pozwalają oddychać, dzięki czemu narciarz się nie poci, jest mu komfortowo, a przy tym także nie jest mu zimno, mimo tego, iż kurtka wygląda cieniutka. Z pewnością kurtki sportowe są idealnym wyborem na mróz połączony z uprawianiem sportu.

kurtka

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy jednak jest totalnie za mroźno, albo kompletnie nie lubi się takich zabaw, rewelacyjnym wyjściem będzie obejrzenie kurtki puchowe.

Poszukujesz pokrewne publikacje, ale trafiłeś w ślepą uliczkę? Jeśli tak, to zalecamy ten tekst (http://www.prozoo.pl/sklep/psy/przysmaki-dla-psa/animale/) – rzeczywiście warto wziąć go pod uwagę.

One są cieplutkie, wygodne oraz z pewnością wyglądają rewelacyjnie i są modne. Kurtki puchowe to zasadniczo hit już kilku kolejnych sezonów w modzie i zapewne jeszcze kilku następnych. Poza kurtami trzeba także zadbać o swoją skórę, gdyż poprzez zimno jest ona bardzo wysuszona. Perfekcyjnym rozwikłaniem tego problemu będzie intensywnie regenerujący balsam co twarzy, przede wszystkim bez wody w składzie. Okres zimowy może być wspaniały o ile się do niego odpowiednio przyszykuje i nastawi się na zimno, które niejednokrotnie będą dotkliwe. Mimo tego wszystkiego zima da się spędzić przyjemnie, na przykład na pasjonujące sporty zimowe.