Do produkcji włókna bambusowego wykorzystuje się bambus. Roślina jest niebywale wydajna, ponieważ rośnie nadzwyczajnie szybko (przyrost wynosi nawet 1 metr w ciągu jednego dnia), niezależnie od tego w jakiej ziemi się znajduje. Oznacza to również, że nie wymaga sztucznego nawożenia w celu zintensyfikowania tego procesu i jest relatywnie tani.

Produkcja włókna staje się więc bezpieczne dla środowiska i ekologiczne. Niejeden producent skarpet wykorzystał pozytywne właściwości tego tworzywa, dlatego też coraz bardziej popularne stają się skarpety stopki bambusowe. Bambus jest niemałą konkurencją dla bawełny!Włókna, z których wytwarza się skarpety bambusowe są bardzo dokładnie wybierane, dlatego też tkanina (zobacz gruba wełna parzona lana cotta) jest niezwykle przyjazna w dotyku i delikatna. Należy dodać, że produkowane z niej części garderoby są gładkie i miękkie.

Autor: Materiały prasowe

Warto zapamiętać, że skarpety bambusowe mają także właściwości bakteriobójcze. Utrzymują się one przez długi czas, nawet do 50. prania. Skarpety przepuszczają powietrze, dzięki czemu stopy są stale wentylowane, co gwarantuje nieopisany komfort przemęczonym nogom. Producenci skarpet potwierdzają, że wilgoć jest wchłaniana i szybko odparowuje w przeciwieństwie do bawełny, w której wilgoć utrzymuje się i sprawia, że ubrania szybko stają się mokre oraz nieprzyjemnie ciężkie. Temperatura wewnątrz skarpety jest regulowana. W trakcie letnich, gorących miesięcy włókno jest o kilka stopni zimniejsze od panującej temperatury powietrza. Skarpety męskie i damskie wykonane z tego materiału mają właściwości antyzapachowe, dlatego nawet po wielu godzinach spędzonych w obuwiu, niemiły zapach nie jest już problemem. Zapewnia to nie tylko spokój stopom, ale także przynosi komfort psychiczny. Skarpety bambusowe po praniu bardzo szybko schną, co jest ich dodatkową zaletą. Nie tracą również swoich właściwości. Włókno bambusowe nie posiada zapachu, dlatego podczas używania skarpet bambusowych nie napotkamy się ze sztucznym zapachem materiału, który może być uważany za nieprzyjemny. Skarpety i bielizna z włókna bambusowego będą również doskonałym zakupem dla osób, które biegają, gdyż szybkie wchłanianie i parowanie wilgoci jest wspaniałym rozwiązaniem dla osób uprawiających sport, ponieważ pot bez problemu uchodzi z ciała, co zmniejsza ryzyko przeziębień.

Czy naprawdę warto zaopatrzyć się w skarpety bambusowe? Z pewnością warto. Skarpety męskie i damskie to nieoceniony podarunek dla osób, dla których najważniejsza jest wygoda. Każdy producent skarpet poleca je także dla ludzi, którzy mierzą się z problemem wrażliwych stóp. Ceny takiego produktu nie są bardzo wysokie (skarpety można kupić już za cenę nawet 10 złotych), a pozytywne właściwości materiału sprawią, że skarpety bambusowe przyniosą ulgę i wrażenie komfortu, jakiego nie zapewni żadna inna tkanina.