Polskie lato bywa niekiedy naprawdę gorące. Temperatury oscylujące w granicach 30 stopni Celsjusza są przyjemne, gdy akurat ma się czas pojechać na wakacje, nad morze czy jezioro, niemniej, jeśli trzeba zostać w wielkim mieście i każdego dnia chodzić do pracy, upały są przeważnie bardzo uciążliwe. Trzeba w takim momencie pomyśleć o odpowiedniej odzieży, jaka pozwoli skórze oddychać i nie będzie kolejnym źródłem ciepła. Duże znaczenie mają przede wszystkim buty, jakie powinny odznaczać się wysoką jakością, ale jednocześnie gwarantować stopie wygodę. W jaki sposób wybierać buty letnie? Jakie kwestie mają najważniejsze znaczenie?

adidas prezentuje nowe ClimaCool® Seduction

Autor: adidas
Źródło: adidas

Rzeczywiście dobrym rozwiązaniem są półbuty męskie, doskonałe dla tych panów, którzy wymagają butów wygodnych, ale jednocześnie dość eleganckich, na przykład do pracy, czy na spotkania biznesowe. Takie buty są oficjalne, dlatego świetnie sprawdzają się latem. Jeżeli jednakże można sobie pozwolić na dużą swobodę, warto zainwestować w dobrej jakości sandały męskie (oferta: polecane sandały męskie), zrobione z miękkich tworzyw, odpowiednio trzymających stopę.

Takie sandały zapewniają potrzebną osłonę, a jednocześnie stopa się w nich nie poci, gdyż jest w zasadzie całkiem odsłonięta. Dużo osób wybiera też adidas buty.

Chcesz chłonąć dalej zajmującą lekturę? Więc nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj pościel na następnej witrynie.

Marka proponuje naprawdę bogaty asortyment doskonałej jakości obuwia typowo sportowego, na co dowód jest tutaj: oddychające buty adidas. Jednak buty adidas to także wygodne japonki oraz inne typy obuwia. Odpowiednie materiały sprawiają, że stopa jest całkowicie bezpieczna, a jednocześnie jej pocenie się jest ograniczane do minimum. W tego rodzaju butach też największe upały staną się kategorycznie mniej kłopotliwe.

Geny i styl życia

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

Buty letnie to jeden z najważniejszych elementów garderoby. Należy zastanowić się także nad zakupem butów idealnych na plażę, czyli popularnych klapek. W tej roli sprawdzają się głównie lubiane dziś japonki. Buty muszą być dostosowane do okazji, więc najlepiej trzeba zainwestować w więcej niż jedną parę. Jeśli postawi się na klasykę ma się gwarancję, że zakupione buty posłużą więcej niż jeden sezon i będzie je można bez obaw założyć też w kolejnym roku. Asortyment butów letnich jest na tyle bogaty, że każda osoba z pewnością będzie umiała wyszukać coś stosownego dla siebie.