Stajemy się populacją która, czyta coraz mniej. A wszak czytanie niesłychanie pozytywnie wpływa na ludzki rozwój. Rozszerza słownictwo, uczy samodzielnego myślenia, lecz najważniejsze jest to, że czytanie książek to wielka przyjemność.

książki

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Czytając książki mamy sposobność kształtować wyobraźnię. Sami obsadzamy role, obmyślamy tło i kierujemy fabułą. Dobra książka porusza i ożywia intelekt. Czytanie książek poprawia talenty językowe- -> poznaj dodatkowe informacje.

Uczucie do książek powinno się zaszczepić dziecku jak najwcześniej, dlatego tak ważne jest czytanie lektur potomkom.

Dzisiaj faktycznie ciężko znaleźć jest cenne informacje, więc powołaj się na przydatne notatki, które przyciągną Twoją uwagę.

Czytanie zgłębia biegłości językowe malucha, poprawia słownik, naucza okazywać myśli i ogarniać sposoby mówienia. Im bogatszy język, tym sprawniejsze uzewnętrznianie prywatnego zdania, lepsza zdolność obrazowania odczuć i potrzeb. Czytanie książek kształtuje umiejętność samodzielnego rozumowania i definiowania pomysłów niezbędnych do dobrego funkcjonowania w społeczeństwie.

Czytanie książek to jeden z najlepszych metod relaksu. Podróż w świat fantazji daje ukojenie i tak przydatną współczesnym maluchom ciszę, zwłaszcza po za bardzo długim oglądaniu telewizji- film chłopaki nie płaczą, lub graniu na komputerze.

Samodzielne czytanie wyrabia w dziecku cierpliwość i zdolność oczekiwania. Nauka samodzielnego czytania jest częścią mądrego wychowania, polegającego między innymi na stworzeniu nastroju, w jakim nie wszystko musi być prędko, momentalnie. Polepsza postawę wytrwałości, koncentracji nad tym, co się czyni. Treść książki nieraz staje się pretekstem do rozmowy z rodzicielami, lub rówieśnikami na istotne dla malucha tematy.

Czytanie właściwych książek jest rekomendowane jako forma leczenia psychoterapeutycznego dzieci nieśmiałych, lub nadmiernie zadziornych. Czytanie uczy współodczuwań i wrażliwości.
Nie ma wątpliwości, że czytanie jest konieczne dla rozwoju maluchów. Na szczęście stanowi jedną z niewielu konieczności życiowych, jaka jest jednocześnie przyjemna. Sprzyja bezkonfliktowemu rozwojowi intelektualnemu i uczuciowemu, oraz co najważniejsze dla samego czytelnika, daje dużo radości.